Title Image

Blog

mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia skóry głowy – ratunek dla włosów

Wielu z nas marzy o gęstych, grubych i lśniących włosach. Stanowią one ozdobę i atrybut młodości oraz zdrowia, co dodaje pewności siebie i przyciąga uwagę. Niestety nie wszyscy mają taką przywilej, ale na szczęście istnieją sposoby na poprawę stanu naszej fryzury. Czy Twoje włosy są słabe i rzadkie, a może to wynik złej kondycji zdrowotnej, niedostatecznej pielęgnacji lub nieodpowiednich zabiegów? Przeczytaj, jak wzmocnić swoje włosy i przywrócić im utracony blask.

Problem wypadających włosów

Jeśli tradycyjne metody poprawy stanu włosów zawiodły, zanim zainwestujesz fortunę w kosmetyki i salony fryzjerskie, warto ustalić źródło problemu. Skorzystaj z usług trychologa, który przeprowadzi diagnozę i zaproponuje odpowiednie metody terapii lub skieruje cię do właściwego specjalisty.

Stan i wygląd twoich włosów mogą wiele powiedzieć o twoim stylu życia i kondycji fizycznej. Brak odpowiedniej diety, stres, przemęczenie i niewłaściwa pielęgnacja mogą osłabić twoje włosy i prowadzić do nadmiernego ich wypadania, a nawet wskazywać na chorobę. Normalnie tracimy około 100 włosów dziennie, które są zastępowane przez nowe. Jeśli jednak zauważysz, że ilość wypadających włosów zwiększyła się, a nowe nie rosną, warto zbadać przyczynę. Mogą to być zaburzenia hormonalne, niedobory witamin i minerałów, lub choroby przewlekłe, takie jak problem z tarczycą, cukrzyca lub choroby nowotworowe.

U kobiet ciąża oraz poród też znacząco wpływają na stan ich włosów. Mimo że podczas ciąży wyglądają one lepiej niż kiedykolwiek, to po narodzinach dziecka… wiele kobiet odczuwa panikę. Wanny zatapiają się w natłoku włosów, a szczotka do włosów niemal pęka od ilości kosmyków na niej. Nie martw się, to przeminie! W tym czasie należy szczególnie zadbać o odpowiednią dietę z bogatą zawartością witamin i minerałów oraz prawidłową pielęgnację włosów.

Leczenie wypadania włosów

Rozpocznij od skóry głowy! Zwykle skupiamy się na pielęgnacji włosów i pomijamy skórę głowy, jednak jest to błąd. Stan skóry głowy ma duży wpływ na wygląd włosów, ponieważ cebulka, najważniejsza część włosa, znajduje się kilka milimetrów pod skórą i pobiera z niej składniki odżywcze potrzebne do wzrostu mocnych włosów. Przed przeszukiwaniem internetowych forów i ofert drogerii w poszukiwaniu “cudownych” kosmetyków na odżywienie skóry głowy, przeczytaj dalej.

Jednak większość dostępnych na rynku kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy nie przynosi pożądanych efektów, ponieważ podczas aplikacji na powierzchnię skóry napotykają na barierę naskórkową. Mała ilość substancji aktywnych zawartych w produktach jest w stanie dotrzeć do głębszych warstw skóry. Jak więc przekroczyć tę barierę i dostarczyć swoim włosom to, czego potrzebują najbardziej?

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Zabieg mezoterapii igłowej wykazuje jedną z największych skuteczności w pielęgnacji skóry głowy. Pomaga zahamować wypadanie włosów oraz stymuluje przyrost nowych. Zabieg dogłębnie odżywia, rewitalizuje i wzmacnia strukturę włosów poprzez wstrzyknięcie indywidualnie dobranych substancji odżywczych bezpośrednio do głębokich warstw skóry, co omija barierę naskórkową uniemożliwiającą większość kosmetyków wniknięcie do skóry. Mezoterapia poprawia mikrokrążenie skóry głowy, pobudza produkcję kolagenu, łagodzi i odżywia skórę. Ten zabieg to absolutnie nieocenione korzyści!

Najefektowniejsze skutki osiąga się za pomocą zabiegów autologicznych opartych na osoczu bogatopłytkowym. Osocze bogatopłytkowe jest skoncentrowanym płynem krwi, zawierającym substancje wzrostu, które pobudzają procesy regeneracyjne w różnych warstwach skóry, zachęcają do podziału komórek i zwiększają ilość komórek macierzystych. Osocze bogatopłytkowe pochodzi z krwi pacjentów, co oznacza, że jest bezpieczne i nie powoduje bólu podczas zabiegu.

W zasadzie każdy, kto cierpi na nadmierne wypadanie włosów i chce poprawić ich kondycję, może skorzystać z mezoterapii. Już po kilku zabiegach można zauważyć pierwsze efekty. Częstotliwość zabiegów zależy od stopnia problemu i potrzebnej do osiągnięcia celu.

Kiedy wszystkie sposoby zawodzą…

Jeśli masz wrażenie, że żadne metody zapobiegania wypadaniu włosów nie skutkują, a obszary łysienia stają się coraz bardziej widoczne, prawdopodobnie przystanie na fakt, że stajesz się łysy, budzi w Tobie niepokój? W takim przypadku, doskonałym rozwiązaniem może okazać się przeszczep włosów. Współczesne metody transplantacji włosów są nieinwazyjne, w stu procentach bezpieczne i wysoce skuteczne.