Trichoskopia

Często, gdy nasze włosy są w złym stanie, kupujemy różne reklamowane produkty, takie jak odżywki i szampony, i próbujemy metodą prób i błędów znaleźć kosmetyk, który przyniesie nam zdrowe i lśniące włosy.

Zamiast tracić czas na stosowanie niewłaściwych produktów, warto pomyśleć o profesjonalnym badaniu trichoskopowym, które pozwoli na kompleksową diagnostykę stanu skóry głowy i włosów, określenie przyczyny wypadania włosów i różnicowanie różnych form łysienia.

Badanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, może być wykonywane nawet u kobiet w ciąży, przeprowadza się je szybko i można je powtarzać, aby śledzić efekty leczenia oraz ułatwić dobór skutecznej metody leczenia. Nie ma konieczności pobierania próbek skóry lub włosów ani golenia skóry głowy.

badanie skóry głowy

Wskazania

Wskazania do trichoskopii to przede wszystkim wszelkie problemy dermatologiczne skóry głowy i włosów, a także trudności w utrzymaniu zdrowych, mocnych włosów.

Badanie to jest bardzo przydatne dla osób, które mają skłonności do utraty włosów, zwłaszcza jeśli jest to dziedziczne, a także dla pacjentów, którzy cierpią na łysienie androgenowe, czyli łysienie hormonalne, które dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety.

Badanie trichoskopowe pozwala na dokładną diagnostykę oraz na wybór właściwej metody leczenia danego problemu.

Przebieg

Przygotowanie do trichoskopii

Przed przystąpieniem do badania nie jest wymagane specjalne przygotowanie. Wystarczy umyć włosy 24-72 godziny wcześniej.

Należy również unikać stosowania wszelkiego rodzaju produktów do pielęgnacji skóry głowy przed badaniem. Zabiegi farbowania włosów i inne cuda przed badaniem są również niewskazane.

Badanie trichoskopii

Trichoskopia polega na przyłożeniu do skóry specjalnego dermatoskopu, który pozwala na dokładną obserwację i wykonywanie zdjęć nawet w 100-krotnym powiększeniu.

Lekarz może ocenić stan i ilość włosów oraz mieszków włosowych. Badanie trwa zazwyczaj 20-30 minut.

Zalecenia po badaniu

Badanie trichoskopii nie powoduje podrażnień ani stanów zapalnych skóry i nie ma negatywnego wpływu na kondycję skóry pacjenta.

Napisz lub zadzwoń do nas już teraz. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!