Mezoterapia skóry głowy

Na temat higieny i pielęgnacji włosów słyszymy wiele rad, jak np. jak należy myć, nawilżać i osuszać włosy. Jednakże, prawdziwą tajemnicą zdrowia włosów jest stosowanie jedynie szamponu.

Niestety, często nasz nadmierny stosunek do kosmetyków do włosów nie przyczynia się do poprawy ich wyglądu, albowiem tajemnicą pięknych włosów leży w pielęgnacji skóry głowy. Wielu z nas nie skupia się na właściwej pielęgnacji skóry, co w efekcie wpływa na poziom ułożenia, gęstości i blasku włosów.

Czy pragniesz pochwalić się zdrowym i gęstym włosami? Zastosowanie mezoterapii skóry głowy stanowi jedną z najskuteczniejszych metod poprawy stanu skóry głowy, co z kolei wpływa pozytywnie na kondycję i wygląd kosmyków.

mezoterapia skóry głowy

Na co pomaga
mezoterapia?

Leczenie to redukuje łysienie i nadmierną utratę włosów, w tym androgenowe, hormonalne, wynikające ze stresu czy chorób. Ponadto, przyspiesza wzrost włosów poprzez pobudzanie procesu ich odrastania, a także poprawę krążenia i rewitalizację mieszka włosowego.

Mezoterapia pomaga przywrócić włosiom zdrowy i lśniący wygląd, ponieważ stymuluje mieszków włosowych do produkcji dużej ilości zdrowych włosów, odżywiając je i zapewniając im prawidłowe funkcjonowanie.

Zabieg polega na wprowadzeniu substancji aktywnych bezpośrednio do komórek włosa za pomocą cienkiej igły wstrzykiwanej w skórę głowy. Taki sposób wykonania zabiegu umożliwia osiągnięcie szybkich efektów, ponieważ omija się barierę skóry.

Mezoterapia nie jest bolesna, ale dla pacjentów o wrażliwej skórze rekomenduje się stosowanie miejscowego znieczulenia w formie kremu.

Wskazania do mezoterapii skóry głowy

Zjawiska takie jak utrata włosów oraz łysienie o typie plackowatym, androgenowym czy hormonalnym są częstymi problemami. Osłabione, cienkie, matowe oraz pozbawione blasku włosy są cechą słabej kondycji włosów.

Wypadanie włosów może być powodowane przez niedobór składników odżywczych w diecie. W okresie ciąży zmiany hormonalne mogą również wpływać na wypadanie włosów.

Przebieg mezoterapii skóry głowy

Przygotowania do procedury

Przed przystąpieniem do zabiegu ekspert dokładnie ocenia stan skóry głowy i upewnia się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania. Przed procedurą należy unikać aspiryny i leków enzymatycznych, a także zrezygnować z farbowania włosów w dniu zabiegu.

Procedura

Podczas zabiegu wykonuje się szereg powierzchniowych iniekcji za pomocą cienkiej i krótkiej igły, a preparat podawany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Dla osób szczególnie wrażliwych na ból stosuje się miejscowe znieczulenie w postaci kremu.

Zalecenia po zabiegu

Przez 24 godziny należy powstrzymać się od korzystania z sauny i basenu, a także unikać opalania się przez 48 godzin oraz stosowania kremów, lakierów do włosów i innych środków stylizacyjnych. Zazwyczaj na drugi dzień można powrócić do codziennych aktywności.

Oczekiwane efekty

Po pierwszej sesji zabiegowej zauważalne są pierwsze skutki. Zaleca się odbycie 4-8 sesji co dwa tygodnie.

Zabieg przyczynia się do:

  • ograniczenia utraty włosów;
  • przyspieszenia wzrostu nowych włosów;
  • zwiększenia grubości i gęstości włosów;
  • odnowienia mieszków włosowych;
  • wzmocnienia włosów przed i po przeszczepie.

Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania mezoterapii skóry głowy w przypadku:

  •  Ciąży oraz okresu karmienia piersią,
  • Cukrzycy,
  • Chorób nowotworowych,
  • Aktywnych infekcji oraz stanów zapalnych skóry.

Napisz lub zadzwoń do nas już teraz. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!