Przeszczep brwi

Dla kobiet które borykają się z rzadkimi brwiami codzienna pielęgnacja może być problematyczna i czasochłonna. Wiele z nich poświęca dużo czasu na malowanie idealnego łuku brwiowego, co wymaga precyzji. Na szczęście dostępna jest innowacyjna metoda przeszczepu włosów, która wykorzystywana jest także w celu uzupełnienia braków w pofalowanej linii brwiowej.

Przeszczep metodą FUE charakteryzuje się niską inwazyjnością i minimalnym odczuciem bólu, nie wymaga stosowania skalpela. Efektem jest trwałe uzupełnienie brwi oraz ukształtowanie ich gęstości.

Po zabiegu nie pozostają żadne niedoskonałości ani ślady. Przeszczepione włosy są bardzo naturalne i nie widać z nim różnicy w stosunku do reszty brwi.

Wskazania do zabiegu
przeszczepu brwi

  • Delikatne i mało wyraziste brwi,
  • chęć poprawy ich dotychczasowego wyglądu,
  • zwiększenie gęstości i poprawa kształtu,
  • chęć ukrycia blizny na łuku brwiowym.

Jak przebiega zabieg przeszczepu brwi?

Przygotowanie

Przed przystąpieniem do procedury niezbędna jest szczegółowa rozmowa z pacjentem, wykluczenie przeciwwskazań oraz omówienie oczekiwanych wyników.

Na kilka dni przed zabiegiem należy przerwać stosowanie leków przeciwkrwotocznych. Wskazane jest również zrezygnowanie z alkoholu i mocnej kawy na dzień przed zabiegiem.

Zabieg

Procedura przeszczepu włosów FUE wymaga miejscowego znieczulenia przed rozpoczęciem. Specjalista pobiera mieszki włosowe, a następnie przygotowuje miejsce pod przeszczep przez wytwarzanie mniejszych otworów.

Zbierane mieszki są wprowadzane do łuku brwiowego poprzez nakłuwanie skóry. Czas trwania procedury zależy od liczby przeszczepianych włosów i wynosi około 3 godzin. Na koniec, specjalista nakłada specjalną maść, która pomaga w procesie gojenia skóry.

Zalecenia pozabiegowe

Po zakończonym zabiegu specjalista udzieli pełnej informacji dotyczącej pielęgnacji skóry i czasu rekonwalescencji. Na obszarze czoła może pojawić się niewielkie zaczerwienienie, które zniknie w ciągu do siedmiu dni.

Jakich efektów możesz oczekiwać?

Efekty zabiegu są zauważalne praktycznie od razu po jego zakończeniu. W ciągu pół roku od zabiegu brwi stają się gęstsze, a pełny kształt jest widoczny po 12 miesiącach. Dzięki zabiegowi brwi są trwale odbudowane, a wynik wygląda bardzo naturalnie.

Włosy przeszczepione w ramach zabiegu rosną w tym samym kierunku co pozostałe, mają taką samą strukturę i są nie do odróżnienia.

Przeciwwskazania

  •  Zaawansowane schorzenia cukrzycowe,
  • Zakażenia bakteryjne i wirusowe,
  • Problemy z krzepliwością krwi,
  • Nieregulowane wartości ciśnienia krwi,
  • Choroby nowotworowe,
  • Dysfunkcje hormonalne.

Napisz lub zadzwoń do nas już teraz. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!