Przeszczep włosów metodą
FUE

Metoda FUE, czyli przeszczep włosów, jest obecnie najbardziej bezpiecznym i skutecznym sposobem na odbudowanie pełnej fryzury. W przeciwieństwie do klasycznego chirurgicznego przeszczepu, nie zostawia blizn ani szwów.

Polega na pobraniu grup mieszków włosowych z niewrażliwych na hormony obszarów skóry i umieszczeniu ich w miejscach, gdzie włosy są rzadkie lub zupełnie ich brak. Dzięki temu przeszczepione włosy zachowują swoją naturalną jakość i nie wypadają, ponieważ nie są podatne na działanie męskich hormonów.

Korzyści z wykorzystania
metody FUE w przeszczepie włosów

- Brak śladów pooperacyjnych - podczas zabiegu nie jest używany skalpel, a jedynie cienka igła.

- Krótki okres rekonwalescencji - szybki proces gojenia pozwala na szybki powrót do codziennych czynności.

- Długotrwałe rezultaty - nie ma ryzyka odrzucenia przeszczepu przez organizm ani wystąpienia reakcji alergicznych.

- Możliwość pobrania graftów z różnych obszarów potylicy i boków głowy.

- Możliwość uzyskania dużej gęstości włosów.

- Zabieg może być przeprowadzany również na wąsach, brwiach lub rzęsach.

Wskazania do przeszczepu włosów metodą FUE

Transplantacja włosów stanowi często jedyny skuteczny sposób na rozwiązanie takich problemów, jak:

- Androgenowe łysienie u kobiet i mężczyzn,

- Utrata włosów w wyniku poparzeń, urazów, naświetlania lub stanów zapalnych skóry,

- Faktyczne braki włosów na obszarach takich jak brwi, rzęsy, wąsy lub broda,

- Blizny pooperacyjne,

- Pogłębiające się łysienie w okolicach skroni,

- Łysienie na czubku głowy,

- Przerzedzająca się fryzura.

Przebieg - jak wygląda
wszczepienie włosów

  • Przygotowanie 

Przed wykonaniem procedury wymagane jest szczegółowe przeprowadzenie wywiadu, wykluczenie przeciwwskazań oraz dokładne omówienie spodziewanych efektów. Specjalista sprawdza stan skóry głowy i określa, na którym etapie występuje problem z utratą włosów. W razie potrzeby zleca niezbędne badania.

Kilka dni przed procedurą należy odstawić leki rozrzedzające krew. Na jeden dzień przed zabiegiem zaleca się rezygnację z alkoholu i mocnej kawy.

  • Zabieg

Procedura przeszczepu włosów metodą FUE inicjowana jest poprzez zastosowanie znieczulenia miejscowego. Następnie chirurg usuwa pęcherzyki włosowe z obszaru potylicy, pozostawiając gołębie czupryny. Kolejnym krokiem jest przygotowanie miejsca transplantacji, poprzez wykonywanie małych otworów, do których włożone zostaną wcześniej pobrane pęcherzyki.

W trakcie zabiegu stosuje się cienką igłę, co ogranicza ryzyko bólu. Na końcu chirurg nakłada specjalną maść, przyspieszającą wygojenie się skóry. Zabieg przeszczepu może trwać kilka godzin, a jego czas zależy od ilości pobranych gwarków.

  • Zalecenia po zabiegu

Specjalista przekazuje instrukcje dotyczące pielęgnacji skóry oraz procesu rekonwalescencji. W ciągu 3-4 dni od zabiegu może pojawić się lekki obrzęk skóry. Całe gojenie się skóry głowy trwa około 14 dni. Podczas tego czasu zaleca się unikanie działań fizycznych, a także pływalni i sauny.

W ciągu 20 dni po zabiegu, należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, takiego jak sport czy ćwiczenia na siłowni. Wizyta kontrolna powinna odbyć się po kilku tygodniach. Włosy mogą zacząć wypadać po 1-2 miesiącach, ale jest to normalna reakcja organizmu i nie powinno to wywoływać niepokoju. Włosy odrosną w ciągu około trzech miesięcy.

  • Oczekiwane efekty

Przeszczep włosów daje długotrwałe wyniki. Włosy, które odrastają po zabiegu, są grubsze, silniejsze i bardziej błyszczące. Należy zwykle poczekać około 9 miesięcy na naturalny efekt przeszczepu włosów. Przeszczepione włosy wyglądają tak samo jak pozostałe, mają identyczny kolor, strukturę, kąt nachylenia i kierunek wzrostu.

  • Przeciwwskazania

Nie należy przeprowadzać zabiegu w przypadku zaawansowanej cukrzycy, zapalenia skóry głowy, zaburzeń krzepnięcia, nieregulowanego ciśnienia krwi, w trakcie ciąży i karmienia piersią, w przypadku chorób nowotworowych, zaburzeń hormonalnych, rozległej łysiny lub łysienia plackowatego.

Napisz lub zadzwoń do nas już teraz. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!