Title Image

Blog

ile kosztuje przeszczep włosów

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Problemy z łysieniem mogą być dla niektórych niewielką niedogodnością, podczas gdy inni zmagają się z brakiem akceptacji własnego wyglądu. Problemy z wypadaniem włosów dotykają wielu mężczyzn na całym świecie, a metodą na ich rozwiązanie stały się przeszczepy włosów. Kiedyś były one dostępne tylko dla elit, ale teraz stały się bardzo popularne. Jakie są koszty i czynniki są uzależnione od ceny?

Jakie są koszty transplantacji włosów

Koszt zabiegu przeszczepu włosów jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta. Zależy on od kilku czynników, takich jak zastosowana metoda przeszczepu, poziom ubytku włosów i oczekiwany rezultat, liczba przeszczepionych graftów, struktura włosów i mnogość mieszków włosowych oraz rodzaj łysienia i wywiad medyczny.

Jeden graft przeszczepu kosztuje około 10 złotych. Dlatego mężczyzna, który chce zlikwidować zakola, musi policzyć się z wydatkiem od 10 do 15 000 złotych. Zabieg ten wymaga przeszczepienia około 1000-1500 graftów. Zabiegi bardziej rozległe, czyli takie, w których przeszczepia się od 2000 do 4000 graftów, będą kosztować od 25 do 40 000 złotych.

Jaka metoda taka cena

Obecnie w przypadku przeszczepów włosów często stosowane są dwie różne metody – starsza metoda STRIP oraz nowocześniejsza metoda FUE. Metoda STRIP polega na wycięciu pasma skóry z owłosionej części głowy, które jest podzielone na mniejsze implanty i wszczepiane w obszar nieowłosiony. Niestety, ta metoda ma ogromną wadę, ponieważ po zabiegu pozostaje duża, liniowa blizna, co zmusza do stosowania jej coraz rzadziej.

W ostatnich latach popularnością cieszy się metoda FUE, czyli Follicular Unit Extracion, która polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych z owłosionej części głowy i ich wszczepieniu w miejsca pozbawione włosów. Chirurg wykorzystuje specjalne narzędzie zwanego mikropunchem do pobierania pojedynczych mieszków włosowych, a następnie wszczepia je w wcześniej przygotowane niewielkie nacięcia. Dzięki temu metoda nie pozostawia nieestetycznych blizn, a jedynie niewielkie strupki, które szybko się goją. Należy jednak pamiętać, że ręczne wykonanie tego zabiegu może trwać wiele godzin, co sprawia, że stosuje się ją przede wszystkim przy niewielkich przeszczepach.

Wykorzystanie inteligentnego robota ARTASA iX może skrócić czas trwania przeszczepu włosów metodą FUE do kilku godzin. Robot wspiera pracę chirurga oraz częściowo go zastępuje, a podczas godzinnej pracy może pobrać od 1000 do 1500 graftów. W porównaniu z wprawnym chirurgiem, robot jest szybszy i dokładniejszy – samodzielnie wybiera najlepsze mieszki włosowe, kąt ich nachylenia i głębokość nakłuć, aby zapewnić trwałe i naturalne efekty zabiegu.

Przeszczep włosów jest dla Ciebie zbyt drogi?

Mimo że przeszczep włosów nie jest już zabiegiem dostępnym tylko dla bogatych, nadal nie jest to tania metoda. Dzieje się tak ze względu na zastosowanie zaawansowanej technologii podczas transplantacji włosów, ale nie oznacza to, że ludzie o mniejszych zasobach finansowych nie mogą sobie na to pozwolić. Z powodzeniem można rozłożyć koszt terapii na raty, a cały proces przyznawania kredytów na leczenie jest bardzo prosty. Jak widzisz, jeżeli zmagasz się z problemem łysienia i nie masz uzbieranej gotówki, aby pokryć koszty terapii jest dla Ciebie rozwiązanie. Nie czekaj i umów się na konsultację. Zmień swoje życie i wygląd.